*
Help For English - angličtina na internetu zdarma!
*

Deklinace souhrnně

STARTER

Ínsula - ínsulae

V první lekci učebnice Familia Romana se seznámíte s několika podstatnými jmény a naučíte se je používat v prvním pádě jednotného a množného čísla. Pokračování článku »
STARTER

Doplňte tvary akuzativu

Článek je určen všem, kteří se dostali v učebnici Familia Romana až ke čtvrté lekci. Jednoduché drilové cvičení, ve kterém si pocvičíte doplňování tvaru akuzativu a zopakujete slovesa. Pokračování článku »
ELEMENTARY

DUMky - latina

V tomto článku najdete přehled latinských DUMek, kdo nevíte, co to je, nevadí. Učitelé a žáci jistě tuší. Všechny DUMky jsou v programu SmartBoard – notebook, a tudíž je lze otevřít pouze v tomto programu. Jsou určené pro práci na interaktivní tabuli a odpovídají výuce na středních zdravotnických školách podle učebnice Kábr Jan: Latinský jazyk I. Pokračování článku »
ELEMENTARY

Procvičujeme deklinace #2

V tomto článku si procvičíte souhrnně všechny deklinace včetně participií prézenta, která vystupují jako adjektiva třetí deklinace. Slovní zásobou určené pro zdravotnické obory. Pokračování článku »
ELEMENTARY

Rozlišujeme deklinace

V tomto cvičení si utřídíte koncovky deklinací. Pokračování článku »
STARTER

Přehled deklinací - záložka k vytištění

Na popud uživatele x.honzab a s obří pomocí Romana Svozílka vznikla záložka s deklinacemi. Pokračování článku »
ELEMENTARY

Procvičujeme deklinace

V tomto článku si vyzkoušíte, jak dobře znáte jednotlivá slovíčka a deklinace. Určeno studentům zdravotnických o­borů. Pokračování článku »
ELEMENTARY

Doplňujeme koncovky #2

Nevím, v čem to vězí, ale doplňování koncovek vám moc nejde, alespoň podle průměrného výsledku. Proto je tu pro vás další doplňovací cvičení, ještě stále bez třetí deklinace. Pokračování článku »
ELEMENTARY

Doplňujeme koncovky #1

V tomto cvičení si procvičíte skloňování a časování, bez 3. deklinace. Určeno pro studenty zdravotnických o­borů. Pokračování článku »