*
Help For English - angličtina na internetu zdarma!
*

Pro začátečníky

PRE

De Colosseo

V tomto článku si přečtete, proč se Koloseum jmenuje Koloseum, kdy vzniklo a kdo ho nechal postavit. Pokračování článku »
ELEMENTARY

Fábula dé ove albá errante

Studentka Pavla pro vás vytvořila další zajímavý text, tentokrát s novou gramatikou – především participii prézenta a deponentními slovesy. Pokračování článku »
ELEMENTARY

Fábula dé Žofiá - pars príma

Nabízíme vám čtení pro začátečníky, které napsala studentka Pavla po ročním studiu latiny. Obsahuje gramatiku odpovídající 15 lekcím učebnice Familia Romana. Cvičení k textu pak používají slovní zásobu lekce 16. Pokračování článku »
PRE

Quintus Corinnae pulchrae salutem dicit

Milostný dopis malého chlapce přítelkyni je součástí nové učebnice latiny, kterou vydalo nakladatelství Veritas. S touto učebnicí vás seznámíme později. Pokračování článku »
PRE

Pygmalión

Připravila jsem pro vás ukázku z knihy Fabulae Syrae, příběh o muži, velké lásce a velké proměně. Text je psán zjednodušenou latinou a je tak přístupný každému mírně pokročilému studentovi. Pokračování článku »
PRE

Mátrimónium

Nejprve si přečteme něco o manželství ve starověkém Římě, pak se naučíme nová slovíčka a přidáme cvičení. Pokračování článku »
PRE

Pástor et leó

V tomto příběhu z raného křesťanství se společně vydáme za odvážným pastýřem a vděčným lvem. V textu se zaměříme na perfekta sloves všech konjugací. Pokračování článku »
PRE

Dé capellís

Na prázdninová slunečná odpoledne jsem pro vás připravila českou pohádku v latinském podání. Obrázky nám tentokrát namaloval Jan Čečák ml. Pokračování článku »
STARTER

Fériae adsunt!

Krátký text o prázdninách pro začínající studenty doplněný také nahrávkou. Pokračování článku »
ELEMENTARY

Pygmalión

Zjednodušené čtení pro začátečníky, příběh sochy, která se z lásky promění v živou dívku. Potřebujete deklinace, konjugace, imperfektum. Pokračování článku »
ELEMENTARY

Athlética hiemália - Zimní sporty

Zima byla letos krásná a dlouhá, podívejme se na moderní slovní zásobu týkající se zimních sportů. Nejprve článek. Pokračování článku »
ELEMENTARY

De Philosophia

Krátký text podle Cicerona, který oslavuje filozofii jako matku všech věd a na kterém si navíc procvičíte stupňování adjektiv. Nově jsou v našem slovníku přidaná všechna slovíčka z článku. Stačí je zadat do vyhledávání. Pokračování článku »
STARTER

Dé animálibus

Jednoduché textíky pro začátečníky na téma zvířátka. Pokračování článku »
ELEMENTARY

Dé aetáte aureá

K procvičení mluvnice jsou nejlepší jednoduché texty. Tentokrát se přeneseme do římského bájesloví a dozvíme se něco o zlatém věku, kdy se lidé vzájemně ctili a nevedli války. Pokračování článku »
ELEMENTARY

Dé Rómuló et Remó

V jednoduchém článku se dozvíte něco o původu Říma. Pokračování článku »